CHARAKTERYSTYKA MARKI


Szeroka wiedza japońskich inżynierów, zastosowanie zaawansowanej technologii, a także wnikliwa obserwacja zmian i trendów wspartych latami doświadczeń, pozwala na tworzenie niezwykle profesjonalnych i niezawodnych urządzeń. Siła TOA nie polega jednak tylko na jakości produktów, lecz także na możliwości tworzenia efektywnych i kompletnych rozwiązań w oparciu o ich kombinacje. Systemy marki TOA stosowane są w tysiącach różnych miejsc na całym świecie, od placówek dydaktycznych rozpoczynając, poprzez szpitale, centra handlowe, biurowce, lotniska, obiekty sportowe, czy na salach koncertowych kończąc. Jednakże, niezależnie od miejsca swojego zastosowania, służą one nie tylko zapewnieniu jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa i nadzoru, ale również doskonałemu przekazowi informacji i muzyki, tworząc przy tym dynamiczne, wyraźne i przyjemne dla ucha przestrzenie dźwięku.

 

Profesjonalne systemy nagłośnieniowe marki TOA gwarantują maksimum przekazu wrażeń i emocji zawartych w dźwiękach. Specjaliści TOA posiadają wieloletnie doświadczenie w tworzeniu rozwiązań audio, co pozwala na zaaranżowanie nietuzinkowego klimatu obiętych obiektów takich jak puby, restauracje czy hotelowe lobby. Natomiast na stadionach wzmacniają okrzyki publiczności i głosy spikerów, zapewniając jeszcze większą dramaturgię rozgrywki oraz zwiększają przeżywane wrażenia. Podczas konferencji lub spotkań firmowych systemy TOA zapewniają z kolei czysty przestrzenny dźwięk, umożliwiając bezproblemową komunikację. Urządzenia te łączą w sobie prostotę użytkowania przy jednoczesnym zachowaniu nowoczesnego wyglądu.

  

PRZYKŁADOWE SYSTEMY


1. Punkt handlowo-usługowy

Projektowany system ma służyć emisji subtelnego podkładu muzycznego w nagłaśnianym obiekcie. Konstrukcja systemu ma charakteryzować się maksymalną prostotą obsługi oraz możliwością rozbudowy w późniejszym czasie.

Punkt handlowo-usługowy

 Punkt handlowo-usługowy

 

 

2. Audytorium

Projektowany system odpowiadać będzie za nagłośnienie audytorium przeznaczonego do prowadzenia prelekcji, wykładów oraz różnego rodzaju uroczystości. Dobra konfiguracja umożliwi reprodukcję wysokiej jakości sygnału mowy oraz muzyki odpowiedniej w celach powyższych. System zrealizowany będzie w oparciu o kolumny liniowe pracujące w układzie stereofonicznym. Przewiduje się zastosowanie zarówno przewodowych, jaki i bezprzewodowych źródeł dźwięku.

Audytorium

 Audytorium

 

 

3. Sala konferencyjna

Projektowany system nagłośnienia przeznaczony jest do obsługi wydarzeń o szeroko rozumianym charakterze konferencji oraz emisji muzyki w tle (BGM) podczas gdy sala może byc wykorzystana w innym celu (np. jako pomieszczenie bankietowe). Zakłada się, iż sala wyposażona będzie w mikrofony bezprzeodowe, wielofunkcyjne źródło dźwięku, przyłącza audio, cyfrową matrycę dźwięku ze wzmacniaczem oraz systemem dwudrożnych głośników naściennych typu Bass Reflex.

 Sala Konferencyjna

Sala Konferencyjna

 

 

4. Sala wykładowa

Projektowany system pełni rol esystemu nagłośnienia dla sali o przeznaczeniu dydaktycznym. Ma on służyć wsparciu mówcy w prowadzeniu zajęć. Przewiduje się mozliwość wykorzystania w charakterze źródeł dźwięku: zestawu bezprzewodowego, komputera oraz urządzenia wielofunkcyjnego. Za pomocą centralnego miksera do systemu można dołączać dalsze źródła dźwięku. System zaprojektowany z naciskiem na prostotę obsługi. Urządzenia centralne montowane będą w naściennej szafce rack bezpośrednio w sali, lub też na życzenie inwestora w pulpicie wykładowcy.

 Sala wykładowa

Sala wykładowa

 

 

5. Radio węzeł w szkole

Projektowany system ma służyć rozgłaszaniu komunikatów głosowych, muzyki w trakcie przerw oraz dzwonków w budynku szkoły. Zakłada się zastosowanie systemu radiowęzłowego z podziałem na strefy rozgłaszania (osobno sale zajęć, korytarze, oraz pokoje pracowników) pracującego w technice wysokonapięciowej 100V. Zakłada się, iż system zarządzany będzie z pokoju nauczycielskiego. Dodatkowy punkt sterowania mieścić się będzie w oddanym do użytku uczniów pomieszczeniu radiowęzła.

 Radio węzeł

Radio węzeł

 

 

6. Hala sportowa dużej wielkości

Projektowany system elektroakustyczny odpowiadać będzie za nagłośnienie hali sportowej wraz z towarzyszącymi jej trybunami oraz głównymi ciągami komunikacyjnymi. Ze względu na pogłosowy charakter pomieszczenia oraz potrzebę zapewnienia w tych warunkach odpowiedniej zrozumiałości mowy, system zrealizowany będzie w oparciu o elementy wyrównane liniowo typu HX-7. Ze względu na przeznaczenie systemu, będą one dodatkowo podparte subwooferami typu FB-150, których zadaniem będzie wzmocnienie możliwości systemu w zakresie reprodukcji tonów niskich w trakcie emisji muzyki. System składać się będzie z montowanych na stale zestawów głośnikowych, sekcji amplifikacyjnej oraz stanowiska komentatora. Przewiduje się możliwość przyłączania do systemu dalszych źródeł dźwięku – za pośrednictwem przewidzianych w tym celu przyłączy podłogowych. System przeznaczony jest do reprodukcji dźwięku podczas imprez o charakterze ogólnym i sportowym. Spełniać on będzie wymogi niezbędne do reprodukcji wysokiej jakości muzyki oraz prowadzenia konferansjerki.

Sala sportowa dużej wielkości

Sala sportowa dużej wielkości

 

 

7. Sala sportowa / aula o małej lub średniej wielkości

Projektowany system elektroakustyczny odpowiadać będzie za nagłośnienie sali sportowej w obrębie płyty boiska, a także obszaru przeznaczonego dla widzów. Projektowana konfiguracja zbudowana jest na bazie urządzeń przeznaczonych do stałego montażu, zakłada się jednak możliwość przyłączenia do systemu dodatkowych źródeł dźwięku, które niezbędne mogą być do realizacji w obiekcie wydarzeń o różnym charakterze. Przyjmuje się, iż punktem sterowania systemu będzie przylegający do sali pokój nauczycielski.

 Sala sportowa / aula o małej lub średniej wielkości

Sala sportowa / aula o małej lub średniej wielkości

 

 

8. Obiekt sportowy z krytą trybuną

Projektowany system elektroakustyczny odpowiadać będzie za nagłośnienie trybuny krytej kompleksu lekkoatletycznego. Przeznaczeniem systemu jest emisja konferansjerki i reprodukcja komunikatów głosowych o charakterze ogólnym i porządkowym. system zrealizowany będzie przy użyciu tub muzycznych typu CS-660EB pracującej w technice 100V, które rozmieszczone będą do dźwigarów konstrukcji zadaszenia trybuny. Przewiduje się możliwość montażu dalszych urządzeń CS-660EB w otoczeniu trybuny. Urządzenia te mocowane będą do słupów oświetleniowych. System zakłada też nagłośnienie płyty boiska przy pomocy pary klastrów głośnikowych zrealizowanych przy użyciu urządzeń HX-7B w wersji WP - uodpornionej dodatkowo na działanie warunków atmosferycznych. 

 Obiekt sportowy z krytą trybuną

Obiekt sportowy z krytą trybuną