Hiwatch – nowa linia CCTV od Hikvision

Pod koniec 2018 roku, największy gracz na rynku telewizji przemysłowej ogłosił na polskim rynku premierę nowej linii kamer i rejestratorów, oznaczonych, jako seria Hikvision Hiwatch. W jej skład wchodzą znane każdemu czterosystemowe rozwiązania TurboHD, a także systemy sieciowe IP, czerpiące z poprzednich linii produktów, znanych jako Easy IP.

Kamery i rejestratory Hikvision hiwatchSystemy Hiwatch obejmują rozwiązania Turbo HD oraz IP

 

 

Hikvision w wersji lite?

Zarówno w kamerach i rejestratorach IP i TurboHD znajdziemy wiele rozwiązań stosowanych w poprzednich seriach produktów marki Hikvision. Występuje tutaj ten sam nowoczesny design i wysoki poziom dopasowania części zewnętrznych (wszystkie obudowy w klasie IP66 lub IP67).

Na pokładzie kamer Hiwatch znajduje się oświetlacz IR wykonany w technologii BlackGlass, wyposażony w funkcję EXIR Smart IR 2.0. Wszystkie charakterystyczne dla kamer Hik’a funkcje obrazu, takie jak True WDR, 3D-DNR czy kompresja H.265+ występują również i w tej serii.

Co więcej, wszystkie produkty, zarówno Turbo HD jak i IP, są kompatybilne z resztą urządzeń od Hikvision. Daje to możliwość swobodnej modyfikacji i mieszania systemów, w zależności od potrzeb użytkowników.

 

Pełna funkcjonalność kamer HiwatchSystemy Hiwatch oferują szeroką funkcjonalność, znaną z poprzednich rozwiązań Hikvision.

 

Czym wyróżniają się kamery Hiwatch

Najbardziej widoczną różnicą między wersją Hiwatch a poprzednimi systemami od Hikvision jest cena. Nowa linia wypada znacznie korzystniej pod kątem budżetu, w jakim zamykają się systemy monitoringu CCTV.

Naturalnie niższy koszt systemu wiąże się z jego ograniczeniami. Hiwatch został „odchudzony”, w stosunku do flagowych produktów Hikvision, o możliwości zaawansowanej analityki obrazu (np. inteligentne wykrywanie obiektów, liczenie osób). Nie znajdziemy też w tej serii kamer, które oferowałyby większą rozdzielczość niż 4Mpx. 

Jest to konsekwencją pierwotnych założeń firmy odnoście tej serii – produkty Hiwatch stawiają na intuicyjną obsługę i opłacalność ekonomiczną, dzięki czemu zabezpieczenie wizyjne małych i średnich obiektów (np. domy, biura) staje się niezwykle proste.

 

 

Konfiguracja i zarządzanie systemem

Systemy monitoringu Hikvision Hiwatch wykorzystują oprogramowanie iVMS-4200, iVMS-4200 lite oraz aplikację mobilną Hik-Connect. Interfejs graficzny w rejestratorach oraz konfigurator przeglądarkowy pozostały niezmienione, bazując na schematach konfiguracji, do których przyzwyczaiła użytkowników firma Hikvision.

Program do zarządzania systemem

Obsługa nowej serii pozostaje niezmieniona - wykorzystuje oprogramowanie iVMS-4200 (lite) oraz aplikację Hik-Connect

 

Nie tylko proste systemy

Chociaż flagowymi produktami Hiwatch są uniwersalne kamery kopułkowe, tubowe i PTZ, to w rodzinie Hiwatch znajdują się również rozwiązania bardziej zaawansowane, na przykład panoramiczna kamera PanoVu Mini lub modele wyposażone w technologię Ultra Low Light. W linii rejestratorów Hiwatch występują również wersje oferujące rozdzielczość nagrywania do 8Mpx (4k).

Kamera panoramiczna IP PanoVu

Hiwatch to nie tylko proste systemy IP (fot. PanoVu Mini HWP-P332ZI-DE3)

 

Dla kogo przeznaczony jest Hiwatch?

Urządzenia Hiwatch skierowane są do osób ceniących wysoką jakość i funkcjonalność systemów monitoringu, do której przez lata przyzwyczaiła firma Hikvision. Dzięki świetnemu stosunkowi jakości do ceny oraz kompatybilności z innymi systemami stanowią one idealnie rozwiązanie dla małych i średnich obiektów, zarówno prywatnych jak i tych w przestrzeni publicznej.