Wejście na rynek, na którym niepodzielnie żądzą wielkie marki, a mali gracze biją się o każdą skrawek terenu, jest odważnym przedsięwzięciem.  Próby kreacji własnej marki w segmencie profesjonalnego sprzętu CCTV – zarówno kamer IP i AHD jak i produktów komplementarnych zazwyczaj rozpoczynają się od sprowadzenia i brandingu kilku partii mniej bądź bardziej udanych serii produktów i kończą się w momencie zetknięcia z realiami rynku.  

Cenaniezawodność sprzętu i zaufanie ze strony instalatorów to główne składowe sukcesu na rynku profesjonalnych systemów security, a bez wielomilionowych nakładów na każdy z nich, przebicie się nowej marki do świadomości odbiorców wymaga posiadania konkretnej przewagi na starcie.

Takiej jak rozpoznawalność na całym świecie.

 

Hyundai - nie tylko samochody Nowa linia produktów od koreańskiego giganta

 

Hyundai Security – Korea czy Hiszpania ?

Pierwotne skojarzenie z Koreą jest tylko częściowo prawdziwe, ponieważ Hyundai przejechał do Polski z rynku europejskiego – Hiszpanii, gdzie siedzibę ma główny, europejski dystrybutor. To właśnie na hiszpańskim rynku Hyundai początkowo testował swoje rozwiązania, takie jak kamery 4w1 ( HDTVI, HDCVI, AHD i CVBS) oraz IP czy rejestratory ZVR 4K, skupiając się na zachowaniu kompatybilności między systemami innych producentów.

 Jaki był wynik tych testów? Ekspansja na Europę wschodnią (Polska oraz Czechy) oraz przygotowania do wejścia na rynki skandynawskie pokazuje, iż co najmniej pozytywny.

 

Dla kogo oferta Hyundai ?

Oferta Hyundai Security to głównie sprzęt przeznaczony do profesjonalnych systemów monitoringu i zainteresuje przede wszystkim instalatorów. Oprócz standardowych serii rozwiązań IP, 4w1 czy HDTVI, znajdują się w niej również kamery kopułkowe PTZ, termiczne IP i narzędzia instalatorskie.

Oczywiście nie mogło zabraknąć sprzętów WiFi IP, przeznaczonych do dla odbiorców końcowych – rosnące zainteresowanie systemami monitoringu bezprzewodowego nie pozostało przez Hyundai niezauważone.

 

Hyundai – duża marka, wielkie plany

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, dystrybucja sprzętu ze stajni Hyundai obejmuje coraz więcej krajów europejskich. Celem tych działań jest stanie się alternatywą, zarówno pod względem, jakości i designu jak i ceny, dla chińskich marek jak Hikvision czy Dahua.  Mimo, iż marka działa dopiero od niedawna w Polsce, produkty z kodem HYU zdobywają konsekwentnie nowych sympatyków wśród polskich instalatorów telewizji przemysłowej

Pełną ofertę Hyundai Security w naszym sklepie można znaleźć tutaj.