SYSTEM JEDNEGO KLUCZA
Jest to system umożliwiający na dostęp do drzwi, wind, parkingu, szafek przy użyciu jednej, odpowiednio zaprogramowanej karty. Użytkownik karty ma dostęp do pomieszczeń tylko tych, na które posiada nadane mu uprawnienia. Takie rozwiązanie pozwala na to by np. Goście hotelowi przemieszczali się po strefach, do których uzykali wcześniejszy dostęp. Taki system pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa obiektu oraz podnosi wygodę Gości, którzy nie są zmuszeni do noszenia ze sobą wielu kluczy lub kodów do różnych pomieszczeń.

ZALETY SYSTEMU JEDNEGO KLUCZA

 • Bezpieczeństwo obiektu - Użycie zamków na kartę oraz kontrolerów uniemożliwia wejście niepowołanym osobom do nieuprawnionych pomieszczeń.
 • Kontrola obiektu - Jedna karta MiFare zaprogramowana w odpowiedni sposób pozwala na przemieszczanie się po całym obiekcie. W sytuacji zgubienia kraty można ją usunąc z systemu co sprawi, że znaleziona przez niepowołaną osobę będzie już nieużyteczna.
 • Historia zdarzeń - Karty MiFare pozwalają na zczytanie informacji związanych z tym kto i kiedy otwierał dane drzwi.
 • Strefy dostępu - System umożliwia nam na zbudowanie odpowiednich stref do których dostęp mają Goście np. strefa Parking, pokój, SPA.
 • Brak okablowania - Brak konieczności tworzenia dodatkowego okablowania ze względu na zasilanie bateryjne.
 • Brak konieczności wymiany drzwi - w ofercie dostępne są zamki, które nie wymagają wymiany drzwi do ich montażu.
 • Płatność kartą MiFare - Karta może służyć nie tylko do otwierania drzwi, można ją zaprogramować tak by Goście płacili nią za usługi hotelowe.
 • Interfejs programów PMS - Kompatybilny m.in. z CHART, SOHO, KW Hotel, GiP, SOHIS FIDELIO, KURACJUSZ, LSI, PLAZA, BRILLIANT.
 • Imienne karty dostępu - Każda osoba z personelu ma własną kartę o określonych kompetencjach.
 • Opcja otwarcia kluczem mechanicznym - W komplecie do urządzeń dodawnany jest standardowy klucz do ich otwarcia w razie potrzeby. Opcja zamówienia uniwersalnego klucza otwierającego wszystkie drzwi.

 

ZYSKUJESZ

 • Wygodę - Brak konieczności noszenia kilku kluczy do różnych zamków, szafek itp. Otwarcie wszystkiego w systemie może być przy pomocy jednej karty MiFare, breloku, naklejki, lub telefonu.
 • Bezpieczeństwo - każdy nośnik MiFare (karta, brelok, bransoleta, naklejka) posiada przypisane uprawnienia. W sytuacji zagubienia karty wystarczy ją skasować z programu i dodać nową.

 

JAK DZIAŁA SYSTEM?

 1. Wydajesz karty o odpowiednim dla klienta czasie ważności, karty możesz w każdej chwili anulować
 2. Każda osoba z obsługi posiada własną kartę o odpowiednich uprawnieniach
 3. Zagubioną kartę możesz w każdej chwili usunąć z systemu, dzięki temu zyskujesz gwarancję, że nie trafi ona w nieupoważnione ręce
 4. Klient, który nie opłacił kolejnej doby hotelowej? Po opuszczeniu pokoju już do niego nie będzie mógł wrócić
 5. W sytuacji jakiegoś zdarzenia, np. kradzieży możesz sprawdzić z zamka jego historię otwarć – jaką kartą i kiedy był otwierany pokój
 6. Unikniesz wynajmowania pokojów hotelowych bez Twojej wiedzy – personel każdemu z Gości wyda karty
 7. W przypadku konieczności otworzysz pokój zwykłym kluczem mechanicznym dołączonym do zestawu
 8. Poruszasz się po obiekcie bez cięzkich kluczy – posiadasz tylko jedną kartę MiFare, która otworzy wszystkie przejścia do których masz przypisany dostęp!
 9. Jeśli jest taka potrzeba Twój zamek może działać jak zwykła klamka – wystarczy że przyłożysz do niego odpowiednio zaprogramowaną kartę, kolejne przyłożenie tej karty spowoduje jego zablokowanie. Funkcja bardzo przydatna np. w salach konferencyjnych!
 10. Goście hotelowi, którzy opłacili strefę SPA, parking otwierają dostęp w te miejsca swoją kartą pokojową, Goście, którzy nie mają opłaconej strefy SPA, otwierają jedynie swój pokój

 

Przykładowy schemat funkcjonowania systemu jednego klucza: